Close

O projekcie

O NASZEJ IDEI

Zmieniamy edukację

Lekcje Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt, który ma na celu przekazanie wiedzy oraz kształtowanie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości. Powstał on w odpowiedzi na liczne sygnały o potrzebie zmiany edukacji przedsiębiorczej w szkołach na bardziej efektywną, budującą oraz praktyczną.

Celem projektu jest:

  • przekazanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej praktycznej przedsiębiorczości,
  • kształcenie kompetencji przedsiębiorczych uczniów/uczennic takich, jak: umiejętność planowania, przygotowania koncepcji biznesowych, odpowiadania na potrzeby klientów, rozwiązywanie problemów, współpraca w grupie, i wiele innych, poprzez realizację praktycznych zadań projektowych,
  • wspieranie szkół w realizacji zajęć z doradztwa zawodowego/przedsiębiorczości poprzez dostarczenie gotowych rozwiązań do prowadzenia lekcji,
  • wyposażenie nauczycieli/nauczycielek w narzędzia do nauczania/prowadzenia lekcji zarówno z przedsiębiorczości, jak i doradztwa zawodowego, w oparciu o zasoby projektu z możliwością użycia metodyki na dowolnych lekcjach w szkole.

Dla kogo?

Projekt skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Odbiorcami projektu są uczniowie i nauczyciele z tych szkół. Projekt może być realizowany na każdej lekcji w szkole, w szczególności na zajęciach wychowawczych, z doradztwa zawodowego i podstaw przedsiębiorczości.

Licencja

Z radością informujemy, że zainteresowanie projektem „Lekcje przedsiębiorczości” przerosło nasze oczekiwania! W roku 2018/2019 witamy szkoły spoza Gdańska, dla których przygotowaliśmy promocyjną ofertę cenową. Opłata licencyjna w roku 2018/2019 za uczestnictwo w projekcie wynosi 900 zł + VAT. Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt w celu podpisania umowy.

NASZ ZESPÓŁ

Elżbieta Moroz

Tworzy i realizuje projekty. Na swoim koncie ma zrealizowanych kilkadziesiąt projektów od edukacyjnych i dydaktycznych począwszy, na infrastrukturalnych i technologicznych skończywszy. W Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości zajmuje się edukacją przedsiębiorczą i łączeniem nauki z biznesem. Charakterologicznie – mieszanka logiki i kreatywności, wizje przekuwa na działania. Uwielbia nowinki technologiczne, wierzy mocno w naukę, fascynują ją ludzie i tabelki…

Anna Nowicka

Po ukończeniu studiów magisterskich w 2006 roku, zaczęła pracę w handlu stopniowo zdobywając doświadczenie, by w końcu założyć własną działalność. Punktem zwrotnym okazało się macierzyństwo, które pchnęło ja w innym kierunku. Wierzy, że świat w którym dorastają nasze dzieci może być bardziej przyjazny a nauka może być przyjemna i dająca radość. Ma nadzieje,  że szkoły przestaną kiedyś działać szablonowo i będą pobudzać kreatywność dzieci i młodzieży oraz realnie przygotowywać je do życia dorosłego. Od niedawna pracuje w Gdańskim Starterze, gdzie wykorzystując zdobyte przez lata kompetencje, wspiera między innymi projekt „Lekcji Przedsiębiorczości”.

Paweł Płoski

Opiekun merytoryczny projektów edukacyjnych w Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Psycholog, szkoleniowiec oraz konsultant z zakresu nowych technologii. Interesuje się edukacją cyfrową, ergonomią oraz projektowaniem interfejsów. Pracował zdalnie jako rekruter dla jednej z najważniejszych gałęzi przemysłu w Regionie Współpracy Zatoki Perskiej (Bliski Wschód i Afryka). Bliskie jest mu podejście, które zakłada nastawienie na rozwiązywanie problemów. Prywatnie miłośnik nadmorskich wypraw, płyt winylowych oraz yerba mate.

ORGANIZATOR

Starter to przestrzeń, wiedza i networking. To społeczność. Starter zmienia przyszłość i sposoby myślenia kreując przyszłych zwycięzców – od przedszkolaków do przedsiębiorców. Ze Starterem rozwój jest prostszy i szybszy niż w pojedynkę. Starter zwiększa szanse na sukces startupów inspirując nieszablonowe myślenie i kreatywność już od najmłodszych. Starter został wybudowany przez Miasto Gdańsk.

Jedną z priorytetowych dziedzin naszej działalności jest edukacja, w ramach której pomagamy dzieciom i młodzieży rozwijać przedsiębiorczość i kreatywność oraz promujemy wiedzę i umiejętności związane z nowymi technologiami.

Polecamy nasze pozostałe projekty: