Close

O projekcie

O NASZEJ IDEI

Zmieniamy edukację

Lekcje Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt, który ma na celu przekazanie wiedzy oraz kształtowanie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości. Powstał on w odpowiedzi na liczne sygnały o potrzebie zmiany edukacji przedsiębiorczej w szkołach na bardziej efektywną, budującą oraz praktyczną.

Celem projektu jest:

  • przekazanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej praktycznej przedsiębiorczości,
  • kształcenie kompetencji przedsiębiorczych uczniów/uczennic takich, jak: umiejętność planowania, przygotowania koncepcji biznesowych, odpowiadania na potrzeby klientów, rozwiązywanie problemów, współpraca w grupie, i wiele innych, poprzez realizację praktycznych zadań projektowych,
  • wspieranie szkół w realizacji zajęć z doradztwa zawodowego/przedsiębiorczości poprzez dostarczenie gotowych rozwiązań do prowadzenia lekcji,
  • wyposażenie nauczycieli/nauczycielek w narzędzia do nauczania/prowadzenia lekcji zarówno z przedsiębiorczości, jak i doradztwa zawodowego, w oparciu o zasoby projektu z możliwością użycia metodyki na dowolnych lekcjach w szkole.

Dla kogo?

Projekt skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Odbiorcami projektu są uczniowie i nauczyciele z tych szkół. Projekt może być realizowany na każdej lekcji w szkole, w szczególności na zajęciach wychowawczych, z doradztwa zawodowego i podstaw przedsiębiorczości.

Z radością informujemy, że zainteresowanie projektem „Lekcje przedsiębiorczości” przerosło nasze oczekiwania! W roku 2019 witamy również szkoły spoza Gdańska.

NASZ ZESPÓŁ

Aleksandra Abakanowicz

Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów społecznych i edukacyjnych z dziesięcioletnim doświadczeniem w organizacji imprez. W Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości zajmuje się edukacją przedsiębiorczą. Uwielbia organizować inicjatywy, które wyzwalają kreatywność ludzi w różnym wieku.

Anna Nowicka

Po wielu latach w branży handlowej oraz prowadzeniu własnej firmy,  zdobyte doświadczenie wykorzystuje wspierając w Gdańskim Starterze projekty poświęcone edukacji przedsiębiorczej. Wierzy, że świat w którym dorastają nasze dzieci może być bardziej przyjazny a nauka może być przyjemna i jednocześnie praktyczna. Ma nadzieję,  że szkoły przestaną kiedyś działać szablonowo i będą pobudzać kreatywność oraz świadomość dzieci i młodzieży oraz realnie przygotowywać je do życia.

Paweł Płoski

Opiekun merytoryczny projektów edukacyjnych w Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Psycholog, szkoleniowiec oraz konsultant z zakresu nowych technologii. Interesuje się edukacją cyfrową, ergonomią oraz projektowaniem interfejsów. Pracował zdalnie jako rekruter dla jednej z najważniejszych gałęzi przemysłu w Regionie Współpracy Zatoki Perskiej (Bliski Wschód i Afryka). Bliskie jest mu podejście, które zakłada nastawienie na rozwiązywanie problemów. Prywatnie miłośnik nadmorskich wypraw, płyt winylowych oraz yerba mate.

ORGANIZATOR

Starter to przestrzeń, wiedza i networking. To społeczność. Starter zmienia przyszłość i sposoby myślenia kreując przyszłych zwycięzców – od przedszkolaków do przedsiębiorców. Ze Starterem rozwój jest prostszy i szybszy niż w pojedynkę. Starter zwiększa szanse na sukces startupów inspirując nieszablonowe myślenie i kreatywność już od najmłodszych. Starter został wybudowany przez Miasto Gdańsk.

Jedną z priorytetowych dziedzin naszej działalności jest edukacja, w ramach której pomagamy dzieciom i młodzieży rozwijać przedsiębiorczość i kreatywność oraz promujemy wiedzę i umiejętności związane z nowymi technologiami.

Polecamy nasze pozostałe projekty: