cURL error 60: SSL: no alternative certificate subject name matches target host name 'lekcjeprzedsiebiorczosci.pl'cURL error 60: SSL: no alternative certificate subject name matches target host name 'lekcjeprzedsiebiorczosci.pl'cURL error 60: SSL: no alternative certificate subject name matches target host name 'lekcjeprzedsiebiorczosci.pl'cURL error 60: SSL: no alternative certificate subject name matches target host name 'lekcjeprzedsiebiorczosci.pl'cURL error 60: SSL: no alternative certificate subject name matches target host name 'lekcjeprzedsiebiorczosci.pl'cURL error 60: SSL: no alternative certificate subject name matches target host name 'lekcjeprzedsiebiorczosci.pl'cURL error 60: SSL: no alternative certificate subject name matches target host name 'lekcjeprzedsiebiorczosci.pl'cURL error 60: SSL: no alternative certificate subject name matches target host name 'lekcjeprzedsiebiorczosci.pl'cURL error 60: SSL: no alternative certificate subject name matches target host name 'lekcjeprzedsiebiorczosci.pl'cURL error 60: SSL: no alternative certificate subject name matches target host name 'lekcjeprzedsiebiorczosci.pl'Targi Przedsiębiorczości w Gimnazjum nr 8 – STARTER
Close

Targi Przedsiębiorczości w Gimnazjum nr 8

Gdyby 21 listopada przypadkowy przechodzień wszedł do budynku gdańskiego Gimnazjum nr 8, spojrzawszy uprzednio na czerwoną tablicę wiszącą przy drzwiach, przetarłby oczy ze zdziwienia i cofnął się, by raz jeszcze na nią spojrzeć i upewnić się, że w dobrym miejscu się znalazł. A to wszystko przez Targi Przedsiębiorczości, które na jeden dzień zmieniły gimnazjum w halę międzynarodowych targów biznesowych.

Spacerując między stoiskami, przy których uczniowie prezentowali produkty i usługi związane z ich zainteresowaniami i pasjami, nasz przechodzień miałby nie lada zagwozdkę – czy aby na pewno to uczniowie gimnazjum, czy może jednak prawdziwi biznesmeni i przedstawiciele elitarnej grupy designerów i artystów? Życzliwy głos gdzieś zza kulis podpowiedziałby mu wtedy, że i jedno, i drugie.

Różnorodność prezentowanych przez uczniów usług i produktów była ogromna – od popisów kulinarnych, przez rękodzieło, fotografię czy malarstwo, aż po programy komputerowe. O czym by sobie nasz przechodzień nie pomyślał, na pewno znalazłby to przy którymś ze stoisk.

Na Targach Przedsiębiorczości nie mogło zabraknąć delegacji z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Dwoje uczniów: Michalina, młoda projektantka mody, i zajmujący się programowaniem Konrad, otrzymało nagrodę specjalną od STARTERA – zaproszenia na Gdańsk Business Week 2015!

DSC_0040

Nasz przypadkowy przechodzień, na swoje szczęście, nie musiał wybierać spośród tych wszystkich wspaniałych produktów i usług tego, który podoba mu się najbardziej. Pewnie do dziś stałby na korytarzu i zastanawiał się, czy na pewno podejmuje słuszną decyzję. Zostawmy więc naszego przechodnia przy stoisku z babeczkami, niech odpocznie i nabierze sił do dalszego zwiedzania…

Delegacja STARTERA nie miała tak łatwo. Wybór był trudny, a poziom prezentowanych projektów naprawdę wysoki. Michalina od razu przyciągnęła naszą uwagę swoim nietuzinkowym podejściem do mody i projektowania ubrań. Jej kreatywność i oryginalne pomysły ostatecznie nas przekonały. Konradowi nieobce są najnowsze technologie. Programuje między innymi w Scratchu, zrobił kilka aplikacji skorelowanych ze smartfonami. Zachwyciło nas jego pełne pasji podejście do programowania i to właśnie zdecydowało o wręczeniu drugiego zaproszenia. Gratulujemy przedsiębiorczych pomysłów i do zobaczenia na Gdańsk Business Week 2015!


10373849_733318860083870_8911314959044279421_n

0 Comments

Comments are closed